O nás

Vítáme Vás v našem novém ubytovacím zařízení Na Štrekách, které se najdete nedaleko památkové rezervace Mikulov a v bezprostřední blízkosti (500 metrů) rakouských hranic. Nabízíme náročným turistům dva skvěle vybavené a moderní apartmány s rozsáhlou permakulturní zahradou, výhledem do proslulých vinic Na Štrekách a dalších vinic místních vinařů, které budete mít doslova nadosah.

Naše apartmány se dvěma ložnicemi, kuchyňským koutem a obývacím prostorem disponují myčkou, pračkou prádla, televizorem a plně vybavenou kuchyní. Rádi Vám také zapůjčíme cyklistická kola a pro Vaše ideální večery máme k dispozici také elektrický gril, který můžete využít na prostorné a zastřešené terase před každým z apartmánů. Apartmány mají pokrytí wifi. V blízkosti ubytování se nachází restaurace a obchod. Každý apartmán má k dispozici oplocené stání pro auto a uzamykatelnou kolárnu.

Nový Přerov spadá pod vinařskou oblasti Mikulov, a ta je, co se rozlohy týče, největší moravskou vinařskou oblastí vůbec. Na Pálavě se lidé vinařství věnovali, už v době, kdy zde pobývali vojáci římských legií. Proslulost si získala především místní bílá vína. Odrůdy typické pro oblast Mikulova jsou Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Rulandské bílé. Příznivé a teplé podnebí Pálavy kdysi učarovalo také početné chorvatské komunitě. Do Jevišovky Chorvaté přišli už v polovině šestnáctého století, kraj se tehdy vzpamatovával z válek a morových ran. Tou dobou Evropu drancovali Turci, kteří přes Balkán pronikali do vnitrozemí. Před tureckými nájezdníky prchala velká skupina chorvatského obyvatelstva. Vydali se na sever, směřovali do habsburské monarchie a snili o klidném místě pro život. Tato násilná migrační vlna čítala asi dva až tři sta tisíc lidí a jejím následkem jsou četné chorvatské komunity v Maďarsku, Slovensku a na Moravě. Došlo k postupné asimilaci, avšak ve třech obcích, mezi něž patří právě Jevišovka a Nový Přerov, si svojí jedinečnou identitu udrželi až do konce čtyřicátých let dvacátého století, což bylo důsledkem toho, že žili vlastně mezi německým etnikem, kde asimilace neprobíhala tak rychle jako mezi českým obyvatelstvem. Chorvatské stopy ve zdejších obcích najdeme samozřejmě dodnes, jsou jimi cizokrajná příjmení místních lidí.
Nahoru