Aktivity

Kromě potulování se po romantické krajině vinic Vám zdejší kraj nabízí rozsáhlé cyklostezky a in-line bruslařské stezky na mírně zvlněném terénu, ideální pro rodiny s dětmi. Nejznámější in line stezkou na Moravě je stezka vedoucí z Mikulova do Jevišovky, která měří celých 16 kilometrů. Síť regionálních cyklistických tras prochází nezaměnitelně krásnou krajinou jižní Moravy. Tato vinařská magistrála se začíná v královském městě Znojmě a končí Mikulově. Putování po kraji vína nabízí bohatou historii a stále živé tradice. Podíváte se do chráněných přírodních lokalit, prohlédněte si jedinečné architektonické skvosty, a na podzim máte jedinečnou příležitost osvěžit se lahodným nápojem, který očistí vaše tělo a pozvedne náladu, burčákem. Na podzim probíhají v okolních obcích proslulá vinobraní, která každoročně do regionu lákají mnohé turisty, přijeďte se jejich jedinečnou atmosféru užít i Vy, jde o každoročně očekávánou společenskou událost ve městech a vesnicích v okolí, třeba v nedalekých Novosedlech, či Drnholci.

Drnholec a Novosedly, dvě z největších vinařských obcí na Moravě; zdejší sklepní architektura představuje rozmanitou přehlídku a výjimečnou ukázku vývoje venkovské církevní architektury od románského slohu po baroko. Samotné Novosedly, jak lze vyčíst z názvu, představují charakteristickou kolonizační vesnici. Ještě roku 1930 v obci žilo devadesát procent Němců a po jejich odsunu byla obec zcela nově osídlena. Mikulovská vinařská stezka naváže na samostatný cyklistický okruh – Vinařské naučné stezky Stará hora. Skoro čtyřicetikilometrový cyklo – okruh začíná v Mikulově a vede přes Bavory, Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí a ústí do vinic na Staré hoře u Novosedel. Do Mikulova se vrátíte přes Nový Přerov, Dobré Pole a Březí. Projděte si naučnou stezku ve Vinicích, měří něco kolem tří a půl kilometru a přímo mezi vinicemi se obeznámíte s historií i současností pěstování révy v Novosedlech, na jedenácti panelech vyčtete všechno, co je potřeba k úspěšné degustaci vína, které se můžete oddat třeba ve sklepech Marcinčáka a Kovacse v Novosedlech.

Doslova na dohled Novému Přerovu je město Mikulov. Prohlédněte si renesanční zámek, Ditrichštejnskou hrobku a projděte si zbytky židovského čtvrti a synagogu. A na cestě zpět si dejte pozor v Mikulovských lesích, mohli byste narazit na bezhlavého myslivce, který si sám omylem hlavu ustřelil. S jeho přízrakem se každoročně setká nejeden vinař a degustér! Mikulov proslavily také jeho skvělé restaurace, proslulé vysokou úrovni v celé České republice. My s čistým svědomím doporučujeme okouzlující bistro Sojka & spol. na náměstí . Za návštěvu stojí také rodinné Bistro KUK, a rozhodně skvělá stylová restaurace Tanzberg na Husové ulici, tu vlastní špičkový český kuchař Marcel Ihnačák, který se z velké míry specializuje na tradiční židovskou kuchyni, která má v Mikulově letitou tradici. Ve všech podnicích samozřejmě servírují především bio lahůdky lokálního původu. Ovšem také v obci Nový Přerov Vás čeká výletníky vyhledávaná restaurace na ekofarmě Jáňův dvůr, který se nachází stodvacet kroků od našeho penzionu. Milovníci vodních radovánek si mohou dosytosti užít dvou aqualandů v blízkosti Nového Přerova, je jím vodní svět v Rakouském Laa a nově vybudovaný vodní park v Pasohlávkách. V Aqualandu Moravia v Pasohlávkách si Vy i Vaše děti užijete rozsáhlý wellnes svět, bazény, restaurace, kavárny a dokonce také 7D kino. Ani přírodychtivý vodomil ve zdejším kraji nepřijde zkrátka, rozjímat může na březích rozhlehlé vodní nádrže Nové mlýny, a romantické přírodní koupání ve smaragdově průzračné vodě naleznete v mikulovském vápencovém Lomu u Mariánského mlýna. V místních vápencích lze dodnes najít zkameněliny. V případě, že na žádného trilobita nenarazíte, nezoufejte a vydejte se do nového unikátního Archeoparku Pavlov. V moderní a odborníky oceňované budově muzea poznáte místní krajinu trochu z jiné časové perspektivy; přijeďte na místo, kde před 30ti tisíci lety žili lovci mamutů, vraťte se na chvíli v čase.

Gastronomické festivaly v roce 2017

Mikulov Gourmet festival 2. - 4. 7.
Festival je zaměřený na jídla z období knížete Ferdinanda Josefa

Maruňkobaní 1. 7.
Velké Pavlovice

Klobáskobraní 29. 7.
Břeclav

A my se těšíme na Vaši návštěvu! Šťastnou cestu!
Nahoru